tooted metsaraieks lõikepea
Kesla logo
harvesteri lõikepea Kesla

Kesla on edukas ja mitmekülgne metsatehnika tootja. Kesla metsatehnika disain ja tehnilised lahendused on kooskõlas rahvusvaheliste kvaliteedi- ja ohutusnõuetega. Mitmed harvesteritootjad üle maailma on valinud Kesla tooted masinate standardvarustusse. Kesla pakub laias valikus langetustraktorite lõikepäid. 

Kesla rullikutega lõikepead on kiired, liikuvad ja ökonoomsed. Kvaliteetsed lõikepead kindlustavad kõvapuidu ja suurte okstega tüvede tõhusa raie ning puitmaterjali täpse järkamise harvendus- ja lõppraiel. Tavapäraseks puiduvarumiseks mõeldud lõikepeadele saab sobitada lisavarustuse biomassi varumiseks.

Kesla 18RH/RHS

lõikepea Kesla 18RHS II

Kesla 18RH-II on tõeline jõupomm. Uus raam, laasimisterad ja laagrid suurendavad vastupidavust rasketes töötingimustes ja vähendavad hoolduse vajadust. Etteande- ja saagimisjõud on lõikepa kaaluga võrreldes erakordselt suur, samas on kütusetarve oluliselt madalam. Etteandesüsteemi on täiustatud hüdraulilise veokontrolliga. Muudatused lõikepea konstruktsioonis ja hüdrolahendustes on oluliselt lihtsustanud haaratsite hooldatavust. Teisaldatav tagatera võimaldab tüve paremini laasida ja hõlbustab suurte tüvede paremat haaramist etteande käigus.

Kesla 18RH-II on parim valik harvendusraiel, kui tüvede keskmine läbimõõt jääb alla 25 cm. Langetuspea suurim ava on 40 cm. Lõikepea konstruktsioon võimaldab tõhusalt töödelda ka kõveraid tüvesid. Kesla 18RH-II sobib kõige paremini 7-13-tonnisele metsamasinale ja 7-10-tonnisele põllutraktorile või ekskavaatorile.  

Kesla 20RH/RHS

harvesteri lõikepea Kesla 20RH

Lõikepead 20RH-II ja 20RHS-II on kiired ja liikuvad lõikepead harvendus- ja lõppraieks, kui puude keskmine diameeter on kuni 30 cm. Suurim ava on 45 cm. Oma suurusklassis pakuvad need kerged, kuid tugeva konstruktsiooniga lõikepead erakordset etteande- ja saagimisvõimsust. Neli laasimistera tagavad suurepärase laasimiskvaliteedi.

Mõlemat mudelit saab seadistada biomassi varumiseks spetsiaalse proAX langetussüsteemi ja mitme tüve funktsiooni abil. Sobivad 8-13-tonnisele langetustraktorile ja ekskavaatorile. 

Kesla 25RH/RHS

lõikepea Kesla 25RH

Kesla 25RH-II ja 25RHS-II on väga tõhusad lõikepead harvendus- ja lõppraieks, kui puude keskmine läbimõõt jääb alla 40 cm. Langetuspea suurim ava on 58 cm. Suurepäraselt tasakaalustatud lõikepea koos hästi asetsevate söödurullide ja teradega lihtsustab ja kiirendab seisvate või pikali tüvede haaramist. Lõikepeale saab lisada spetsiaalse proAX langetussüsteemi ja mitme tüve funktsiooni biomassi varumiseks.

25RH-II sobib kõige paremini kasutamiseks 12-20-tonnisel metsamasinal, 25RHS-II aga ekskavaatoril. 

KESLA lõikepeade tehnilised andmed

Kesla lõikepea tehnilised andmed

Kesla hydCON on arvutiga juhitav mõõteratas, mis järgib alati puutüve kuju ning parandab oluliselt mõõtmistäpsust. Uue tüve haaramisel tõmmatakse mõõteratas sisse, mis teeb raietöö lihtsamaks ja kiiremaks. Saadaval mudelitele 18, 20, 25, 28 ja 30 RH/RHS.

Kesla proCON aitab reguleerida etteandekiirust, muuta laasimine kiiremaks ja sujuvamaks ning tagada erakordselt täpne järkamine. Arvuti reguleerib haardesurvet tüve läbimõõdu järgi: kogu söötmisprotsessi vältel on tagatud optimaalne haardejõud. Söödurullide haare ja laasimisjõud on maksimeeritud ilma ülemäärase energiakuluta. Sobib RH ja RHS mudelitele. 

Kesla proAX – üks lõikepea nottide ja biomassi jaoks. Lihtne konstruktsioon, ainult 25 lisakilo. Vastupidavad terad peenikese puu, võsa ja latvade lõikamiseks, olenevalt puidu kõvadusest on lõikediameeter max 8 cm. Sobib Kesla lõikepeadele 16RH/RHS, 20RH-II/RHS-II, 25RH-II/RHS-II. 

Küsi lõikepeade kohta tel +372 5303 1642

Kesla tõstuk 500T

Kesla tõstukite kohta loe pikemalt lehelt  

või kliki Kesla veebilehte

Kesla tõstuk

Vaata lõikepäid pildikogust:

Scroll to top