AVALEHT TOOTED TEENUSED MEIST KONTAKT PARTNERID
 
 
et |  en |  ru | 

 

SAMPO ROSENLEW HARVESTER HR46x

HR46x on parim valik harvendusraie tegemiseks. Olles võimsam kui eelkäija HR46, on HR46x varustatud suurema 140-liitrise tööpumbaga ning võimsama Agco Power 49 AWF mootoriga. Need muudatused lisavad võimsust ja vähendavad kütusekulu, mis tähendab ettevõtja jaoks suuremat tulukust.

HR46x jõuülekanne on täielikult hüdrostaatiline, mis tagab kiire sujuva liikumise puude vahel pöörete arvu tõstmata. Käiguvahetused on mitmekiiruselises mootoris elektroonilised ja lisavõimalusena ka automaatsed. Automaatrežiimil töötades on tagatud maksimaalne liikumiskiirus maksimaalsetel pööretel.  

Sampo Rosenlewi harvesteride kabiin asub alati eraldi raamil, seega on kasutajad harjunud mugava ja vaikse töökeskkonnaga. Kõik nimetatud muudatused, madalam pöörete arv, käigukangi eemaldamine kabiinist, mitmed teised antud mudeli uuendused - tulemuseks on uskumatult vaikne kabiin. 

Šassii

Harvendusraie harvester tegutseb noores metsas, mis on suhteliselt tihe. Kvaliteetne harvendusraie nõuab, et masin on väike ja suudab manööverdada väiksel pinnal. Ka masina kaal peab olema võimalikult väike. HR46x vastab sellistele nõuetele. Põhimik on muudetud kergeks, kuid tugevaks. Kitsal harvesteril on 50 kraadi pöörav keskliigend, mis tagab suurepärase manööverdusvõime. Välimine pöörderaadius on 402 cm. Rehvilaius on 500 ja 650 mm vahel.

Jõuülekanne

HR46x jõuülekanne on täielikult hüdrostaatiline. Sellises süsteemis puuduvad purunevad võllid ja hammasrattad. Käiguvahetus mitmekiiruselises radiaalkolbmootoris toimub elektrooniliselt. Mootori pöördemoment on kõrge kohe, kui masin hakkab liikuma. Kuna rattad veerevad kaapimata, ei kahjusta need metsapinnast. Harvesteri manööverdamine on pinnasele ohutu.    


Kabiin

Sampo Rosenlew toodab avaraid vaikseid kabiine. HR46x kabiinist näeb hästi puulatvu, mis on oluline langetatavate puude õigeks valikuks. Kabiin vastab ohutusnõuetele ning on disainitud spetsiaalselt töötamiseks tihedas harvendusraie metsas, kus kasvama jäävaid puid ei tohi kahjustada. Kabiinil on palju detaile, mis muutavad juhi töö lihtsamaks ja mugavamaks.  

Tõstuk

HR46x on varustatud 7,1-meetrise paralleelpoomiga tõstukiga, mille 55 kNm tõstejõud tagab sujuva ja kiire töö. Tõstuk on väga paindlik isegi tihedal langil. Külgkallutus aitab valida õigeid langetatavaid puid, samuti lihtsustab töötamist nõlvadel ja ebatasasel maastikul. Tõstuki  madal asend parandab külgstabiilsust ja nähtavust. 

Lõikepea

Sampo Rosenlew kasutab ainult tunnustatud tootjate kvaliteetseid lõikepäid. Tootemargid on Kesla ja Keto. Harvendusraie puhul peab lõikepea olema väike ja loodud nii, et selle viimine langetatava puu juurde oleks lihtne ja ei kahjustaks kasvama jäävaid puid. Lõikepea tüüp ja lisavarustus valitakse praktilisest vajadusest lähtudes. Näiteks energiapuidu varumiseks lisatakse standardpeale spetsiaalsed lisad või rakendused. 

Mootor

Sampo Rosenlew kasutab pikaajalise kogemusega Soome tootja Agco Power mootoreid. HR46x jõuallikaks on Agco Power 49 AWF diiselmootor. Säästliku mootori madal kütusekulu koos pika hooldusvälbaga tagab väikse töökulu. 124kW mootoril on kõrge pöördemoment just selles vahemikus, kus ta enamasti töötab. Mootori müratase on madal ja tööiga pikk.  

Juhtimissüsteem

Puidu mahtu mõõdab ja lõikepea tööd juhib mõõtesüsteemi arvuti. Kuna klientide vajadused on erinevad, saab Motomiti arvutit varustada erineva tasemega tarkvaraga. Kui kasutatakse funktsioone, mis nõuavad PC tasemel arvutit, lisatakse juhtimissüsteemile ka personaalarvuti. Motomiti arvuti tagab operaatori juurdepääsu kõikidele vajalikele funktsioonidele:

  • järkamise optimeerimine

  • lõikepea juhtimine, kontroll ja veaotsing

  • töötundide arvestus

  • langetatud puidu andmete traadita edastus.

 

 

TEHNILISED ANDMED

Mõõtmed

Tühimass

Pikkus

Laius

Teljevahe

Kliirens

Kõrgus

8000 - 9500 kg

4900 mm

2100 - 2400 mm

2735 mm

670 mm

3200 mm

Mootor

Agco Power

Kütusepaak

49 AWF, 124 kW @ 2100 rpm

180 l

Jõuülekanne

Tüüp

Pöörderaadius

Pöördenurk

Kiirus

Veojõud

Hüdrostaatiline

4020 mm

50°

0-13 km/h

90 kNm

Rattad

Esi- ja tagarehvid

500/70-28, 540/65-28, 650/60-26.5

Hüdrosüsteem

Pump

Õlipaak

Töörõhk

Rexroth A10V0 140cc/ 294 l/min/2100 rpm

130 l

230 bar

Elektrisüsteem

Akud

Laadimisgeneraator

24 V, 2 x 145 Ah

100 A

Tõstuk

Ulatus

Tõstemoment, max

Pöördemoment

7,1 m

55 kNm

17 kNm

Lõikepea

 

Keto 51 Eco Supreme

Kesla 18RH-II

Maksimaalne laasimisläbimõõt 

 

u 320 mm

Mõõtesüsteem

 

Motomit/Technion

Pidurid

Tüüp

Mitmekettalised märgpidurid

Kabiin

 

Standard

Aknad

 

Vaikne ohutu kabiin

FOPS, ROPS, OPS

12 mm polükarbonaat

 

Vaata lisaks:

 www.sampo-rosenlew.fi/en/products/metsakoneet-----/harvesterit--/hr46.html

 

 

 

Sisukaart |  TOOTED  BRÄNDID  SAMPO  SAMPO ROSENLEW HR46x 
domeen | virtuaalserver @ veebimajutus.ee